Farba kredowa do artystycznej stylizacji mebli. Inspirowana recepturami i technikami malarskimi znanymi we Włoszech od XIV wieku. Dzięki niej z łatwością pomalujesz mebel w dowolnym stylu ponieważ farba Vintage umożliwia piękne postarzanie, patynowanie, wykonanie przecierek i łączy się z najlepszymi technikami dekoracyjnymi. Szlachetne matowe wykończenie, gustowne kolory i niezrównana jakość to jej cechy szczególne. Autentico Vintage jest ekologiczna i nieszkodliwa, także dla najmłodszych. Farba Autentico Vintage powinna zostać utrwalona woskiem lub impregnatem Autentico.

DOSTĘPNA POJEMNOŚĆ: 1L lub 100ml 
WYDAJNOŚĆ: 13m2/l Cena: 1 litra 120 zł 100 ml 35 zł
FARBA VINTAGE
Sklep z farbami Stare na Nowe - Farby kredowe do mebli

Farba kredowa Autentico


Warszawa, Al. Niepodległości 19 - Dowiedz się więcej
604 570 351


Farba kredowa do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Doskonała do mebli ogrodowych, łazienkowych i kuchennych, stolarki drzwiowej, balustrad itp. Dzięki połączeniu tradycji z najnowszymi technologiami zachowuje cechy farb kredowych oraz właściwości techniczne farb zewnętrznych. Posiada zaawansowaną kontrolę wilgoci, skuteczny filtr UV, jest zmywalna. Produkt wysokiej jakości, wodorozcieńczalny, zawiera wyłącznie naturalne, trwałe pigmenty. Farba Versante służy do malowanie na gładko i nie wymaga utrwalania woskiem.
Prawidłowe malowanie farbą Versante polega na położeniu dwóch bardzo cienkich warstw. Każda z warstw powinna być dużo cieńsza niż przy zastosowaniu zwykłych farb. Aby cieszyć się wyjątkowymi właściwościami farby należy ściśle trzymać się instrukcji.

DOSTĘPNA POJEMNOŚĆ: 1L 
WYDAJNOŚĆ: 13m2/L w cenie 160 zł
FARBA VERSANTE
FARBA Autentico®VELVET
Autentico® Velvet to wysokiej jakości farba kredowa do malowania ścian i mebli wewnętrznych. Zawiera ponad 35% węglanu wapnia (kredy). Naturalny skład pozwala farbie oddychać co zapewnia zdrowe środowisko w naszym domu. Zatwierdzona do użytku dyrektywą UE 2004/42/CE, zawiera wyjątkowo niską ilość LZO, jest praktycznie bezzapachowa. Posiada certyfikat na zgodność z normą EN71-3 "Bezpieczeństwo Zabawek". Jest mocno napigmentowana, ma kremową konsystencję, jest bardzo wydajna i kryjąca. Można ją impregnować preparatem Autentico® Sealer w przypadku malowania mebli i ścian narażonych na kontakt z wodą i intensywne zabrudzenia np w kuchni lub w łazience. Pomalowane powierzchnie są w dotyku gładkie, aksamitne. Wykończenie: głęboko matowe (2% połysku) o bardzo naturalnym, miękkim odbiciu światła. Farba Velvet jest nieco porowata podobnie jak Vintage, lecz bardziej szczelna. Można stosować na niej techniki dekoracyjne takie jak patynowanie woskami, złocenie, zdobienie.
Opakowania 2.5 L, cena 240 pln
FARBA KREDOWA METALICZNA
Metaliczne farby kredowe Autentico występują w pięciu barwach Silver Pearl (Srebrna perła), New Gold (Złoty), Old Gold (Stare złoto), Acient Copper (Miedź), Baroque Bronze (Barokowy brąz). Służą do prac dekoracyjnych i nie trzeba ich woskować!

Dzięki nim w szybki sposób można uzyskać interesujące efekty malując meble mieszanką kredowej farby metalicznej z bezbarwnym woskiem Autentico. Farby metaliczne po zmieszaniu z woskiem zachowują się nieco inaczej niż pozostałe kredowe farby
Autentico. Nie wymagają pilnowania proporcji, ani wiedzy dotyczącej nakładania. Mieszając wosk z kredową farbą metaliczną stosujemy dowolne proporcje w zależności od planowanego efektu. Im większego połysku oczekujemy, tym więcej farby zastosujmy. Farbę i wosk nie musimy starannie mieszać. Jeden z największych uroków farby kredowej Autentico tkwi właśnie w tym, że - w większości przypadków - nie wymaga ona precyzji.

DOSTĘPNA POJEMNOŚĆ: 100ml 
Cena: 48 zł