Profesjonalny podkład  Primer ma zastosowanie pod farby kredowe Autentico. Zabezpiecza farbę przed zabrudzeniami powstałymi od istniejących plam i wysięków. Izoluje brudzące bejce i inne preparaty którymi został nasączony stary mebel. Zwiększa także krycie farby. Nakładać pędzlem lub wałkiem. Dostępny w dwóch kolorach - białym i szarym.
POJEMNOŚĆ: 0,75 L  
Cena: 0,75 L 140 zł
Transfer Medium Preparat do transferowania wydruku laserowego na powierzchnię malowaną farbą kredową. Dowolny wydruk na zwykłym papierze możesz w krótkim czasie trwale przenieść na malowany mebel lub dekorację.
POJEMNOŚĆ PREPARATU: 0,5 L Cena: 55 zł
Crackle Glaze (preparat do dekoracyjnych spękań) Preparat do tworzenia spękań pomiędzy warstwami farby kredowej Autentico. Na pierwszą warstwę suchej farby kredowej Autentico Vintage, nałóż cienką warstwę preparatu. Po wyschnięciu, pomaluj powierzchnię drugą warstwą farby i obserwuj jak farba zaczyna pękać tworząc efektowną siatkę uwidaczniającą kolor pod spodem.
POJEMNOŚĆ PREPARATU 370ml Cena: 45 zł
 
Autentico Decoupage Matt Preparat do dekupażu marki Autentico, zaprojektowany specjalnie do pracy z farbą kredową. Służy do przyklejania serwetek oraz do zabezpieczania powierzchni. Wykończenie matowe.
POJEMNOŚĆ PREPARATU: 250ml Cena: 45 zł
Laserunek Autentico Glaze Ekologiczny preparat wydłużający czas schnięcia farby celem uzyskania wyjątkowych efektów dekoracyjnych w farbach kredowych Autentico Vintage. Do preparatu należy dodać 10% farby kredowej Vintage w dowolnym kolorze aby uzyskać laserunkową, długo schnącą warstwę. Laserunek można kłaść bezpośrednio na chłonną powierzchnię mebla lub na warstwę farby kredowej. Zabezpieczać woskiem lub impregnatem. Czas schnięcia to 8-12 godzin.
POJEMNOŚĆ PREPARATU: 1L Cena: 95 zł
Autentico Terrapieno Pianka strukturalna o niebywałej lekkości, szybkoschnąca. Niespotykana konsystencja i delikatność pianki umożliwia pracę z bardzo cienkimi szablonami. Autentico Terrapieno można barwić w masie dodając do niej 10% farby kredowej Autentico Vintage. Przyłóż szablon do powierzchni mebla, nałóż piankę i zbierz nadmiar z powierzchni szablonu. Ostrożnie usuń szablon i poczekaj aż pianka wyschnie.
POJEMNOŚĆ PREPARATU: 480ml Cena: 100 zł
 
Ekologiczny impregnat Autentico Sealer stosuje się do powierzchni malowanych farbą kredową Autentico VINTAGE. Jest bezwonny i wodorozcieńczalny. Produkt jest bezpieczny dla dzieci i może służyć do impregnowania dziecięcych mebelków i zabawek.
Impregnat Autentico Sealer posiada certyfikat na zgodność z normą EN71-3 „Bezpieczeństwo Zabawek”.
Dla zaimpregnowania powierzchni na kontakt z wodą należy nałożyć dwie warstwy preparatu. Nakładanie pedzlem lub wałkiem. W razie potrzeby można rozcieńczyć  z wodą( pierwszą 10% wody, drugą 5% wody). Na biały kolor można go użyć bez rozcieńczania. Autentico Sealer można użyć również jako warstwy podkładowej zwiększającej krycie farby jej przyczepność oraz izolującej delikatne zabrudzenia.
POJEMNOŚĆ: 0,75 L 
Cena: 0,75 L 150 zł
Bio-Strip to wysokiej jakości zmywacz na bazie wody do farb i produktów wykończeniowych, np. wosku i lakierów. Bez rozpuszczalników, łatwy w użyciu.
POJEMNOŚĆ: 500 ml 
Cena: 500 ml 80 zł
Ten podkład w kolorze szarym stanowi idealne  przygotowanie ścian i sufitów, malowanych  Autentico Velvet lub Venice. Idealnie nadaje się również do przygotowania mebli przed malowaniem Autentico Vintage lub Venice. Szary kolor podkładu ułatwia również malowanie jasnych kolorów, takich jak czerwienie i żółcie.
Do blokowania plam spowodowanych reakcją na garbniki znajdujące się w drewnie, takim jak mahoń, dąb, kasztan i sosna w kontakcie z wilgocią, zalecamy użycie podkładu Autentico Stainblocking.
POJEMNOŚĆ: 1L
Cena: 1L 140 zł
Autentico Omniclean służy do dokładnego czyszczenia powierzchni w ramach przygotowań do malowania. Czy to odtłuszczanie mebli, czy wycieranie ścian przed malowaniem, Omniclean to idealny produkt, który pomoże Ci zacząć właściwie.
POJEMNOŚĆ: 1L
Cena: 1L 120 zł
Lakier podłogowy Autentico to wytrzymała powłoka ochronna, oferująca wyjątkowo wytrzymałą projekcję zarówno w matowych, jak i półmatowych wykończeniach, do powierzchni wewnętrznych malowanych farbami Autentico.
POJEMNOŚĆ: 1L
Cena: 1L 160 zł
Lakier Autentico Matt to bezbarwna powłoka akrylowa specjalnie opracowana w celu ochrony szerokiej gamy mebli w celu dodatkowej ochrony, czasami potrzebnej w przypadku codziennych projektów związanych z up -cyklingiem.
Lakier Autentico Matt pozwala na uzyskanie głębi koloru z palety farb Autentico, zapewniając jednocześnie dodatkową ochronę - jest odporny na plamy, żaroodporny i nieprzepuszczalny dla pary.
POJEMNOŚĆ: 500 ml
Cena: 500 ml 40 zł.
Craquelure base coat i top coat (preparat do dekoracyjnych spękań w dwóch krokach)
Dwa kroki do stworzenia stylu pękającej porcelany. Preparat stosuje się głownie do mniejszych przedmiotów lub też jest bardzo przydatne przy decoupage. Może być stosowany do mebli ale do bardziej dyskretnych trzaasków. Efekt ten uzyskuje się przez zastosowanie etapu 1 base coat w stosunku do pomalowanej uprzednio dwukrotnie powierzchni farbą Autentico, pozostawiając do wyschnięcia. Preparat nie jest przeźroczysty i ma kolor mleka ale po wyschnięciu przez ok 15-45 min w zależności od temperatury czy wilgotności jest bezbarwny. Maluje się jednostajnymi pociągnięciami pędzla. Uwaga nawet po wyschnięciu powierzchnia może być nieco lepka w dotyku. Następnie w etapie 2 powłokę nawierzchniową  należy pokryć preparatem top coat lakierowanie. Wyschnięcie na 15 - 45 minut. Wykończenie, może być podkreślone w zależności od koloru farby za pomocą jednego z naszych wosków Autentico na przykład ciemnym brązem. Podczas procesu suszenia pojawią się malutkie pęknięcia.
Spękania są często nieprzewidywalne i nie można oczekiwać, że zawsze będzie tak samo wychodzić. Małe obiekty będą wychodzić dobrze, gdy cała powierzchnia jest traktowana preparatem. Większe meble wydają się bardziej naturalne, jeśli wybierzemy określone obszary trzasków - takie jak wzdłuż krawędzi lub w narożnikach.
POJEMNOŚĆ PREPARATU: 2 x 200 ml obie puszki w łącznej cenie  100 zł
Sklep z farbami Stare na Nowe - Farby kredowe do mebli

Farba kredowa Autentico


Warszawa, Al. Niepodległości 19 - Dowiedz się więcej
604 570 351