W GALERII zobaczyć możecie efekty naszej pracy tapicerskiej

Stare na Nowe: renowacja mebli 02-653 Warszawa Al. Niepodległości 19, Tel: 604 570 351
Warsztaty i kursy tapicerskie w Warszawie!

Kursy tapicerskie - Warszawa


Jeśli w zakamarkach Twojego strychu masz wiekowe krzesło, które czasy swojej świetności ma już zdecydowanie za sobą, to warsztaty tapicerskie w naszej pracowni są dla Ciebie. Meble z czasów PRL (lub starsze) są nie tylko solidnie wykonane, ale też mogą poszczycić się niepowtarzalnym designem i ,,duszą", której nie znajdziesz w sieciówkach. Potrzebujesz więc jeszcze tylko odrobiny chęci i masz już cały komplet potrzebny, aby razem z nami dać nowe życie Twojemu meblowi.

PRL-owe meble wracają na salony


Do niedawna PRL-owe meble kojarzyły się nam z szarą przeszłością, więc upychaliśmy je na strychach i w garażach, sprzedawaliśmy za bezcen lub wyrzucaliśmy na śmietnik. Teraz śmiało można powiedzieć, że PRL-owe perełki dostają od losu kolejną szansę. Fotele z minionej epoki uznawane są za prawdziwą sztukę użytkową i chętnie mieszamy ich styl retro z nowoczesnymi wnętrzami.

Odrestaurowanie starego fotela

Zakres, w jakim musimy odrestaurować nasz fotel jest zależny od stopnia jego wyeksploatowania oraz warunków, w jakim przyszło mu spędzić kilka ostatnich lat. Jest to jednak idealna okazja, aby nadać mu unikatowy charakter, który wpasuje się w styl Twojego mieszkania. Podczas warsztatów w naszej pracowni przywrócimy mu jego dawną świetność: wymienimy gąbki, naciągniemy pasy, przymocujemy sprężyny i naciągniemy materiał.

Warsztaty tapicerskie w pracowni Stare na Nowe


Warsztaty prowadzi Agnieszka Zalewska - właścicielka marki Stare na Nowe, pasjonatka renowacji mebli z wieloletnim doświadczeniem.

Jak będzie wyglądać renowacja starego mebla krok po kroku?


Zdemontujemy krzesło ze starych gąbek, materiału, pasów, zszywek i gwoździ
Naprawimy konstrukcję krzesła, w razie potrzeby skleimy jego siedzisko i oparcie
Założymy nowe pasy tapicerskie oraz wymienimy gąbki na nowe
Ubierzemy krzesło w nową tkaninę

Czego nauczysz się podczas naszego kursu tapicerskiego?


Obsługi narzędzi tapicerskich
Szycia ściegiem kryjącym oraz technik układania materiału tak, aby idealnie przylegał na rogach siedziska i oparcia
Będziesz w stanie ocenić ile materiału będzie Ci potrzebne do kolejnych projektów

Jak przygotować się do warsztatów?


Właściwie nie potrzebujesz żadnego przygotowania, wszystkiego nauczysz się pod okiem naszego eksperta. Cena warsztatów zawiera już w sobie materiał, jednak jeśli chcesz użyć własnej tkaniny, jak najbardziej możesz to zrobić.

Czas trwania i cena warsztatów


Kurs trwa przez dwie środy po dwie godziny zajęć. Będziemy pracować w maksymalnie 4 osobowych grupach tak, abyś mógł wynieść z kursu jak najwięcej.
Cena za całość warsztatów to 400 zł. Satysfakcję z tchnięcia nowego życia w stary mebel dorzucamy w gratisie.


Zapisz się na warsztaty tapicerskie! Mamy wolne miejsca


Napisz do nas na sklep@starenanowe.pl lub zadzwoń 604 570 351
Zapisu można dokonać poprzez wpłatę na konto 91 1160 2202 0000 0003 8573 2179 z dopiskiem: Środowe poranki, imię i nazwisko oraz terminy środowych zajęć, które Ci odpowiadają.